Nr. 3 Ištaigingas ponų kambarys
Kambario kaina dviems asmenims su įskaičiuotais pusryčiais.
Anupras Venclovavičius turėjo keturis sūnus. Du iš jų Henrikas ir Anupras jaunesnysis dalyvavo 1863 m. sukilime. Už tai Henrikas caro valdžios trejus metus buvo kalinamas Kaune, Anupras jaunesnysis nuteistas mirties bausme.
Giminės pastangų dėka, mirties bausmė buvo pakeista į Sibiro katorgą. Anupras jaunesnysis netekęs visų kilmingos giminės privilegijų po tremties į Lietuvą nebegrįžo, gyveno ir mirė Peterburge.
Po Anupro vyresniojo dvarą valdė jo sūnus Henrikas ir anūkas Žygimantas. Pastarasis dvarą perleido savo dėdei Danieliui, Henriko broliui. Šiame kambaryje 1923 m. ir pasimirė paskutinis Danielius Venclovavičius. Iš kur žinome, kad būtent čia? Paskutinės vėžiu sergančio Danieliaus dienos, o kartu ir visa Venclovavičių giminės istorija Burbiškyje yra gana smulkiai aprašytos lietuvių rašytojo Antano Žukausko-Vienuolio 1925 m. apysakoje „Vėžys“. Tik joje autorius dėl diskretumo Venclovavičius pavadina Put Puterleckiais, o Burbiškį – Putriškiu.
Kalbama, kad A. Vienuolis, tuo metu vadovavęs Anykščių vaistinei, slaugė mirštantį paskutinį dvaro šeimininką, iš kurio ir išgirdo jo giminės istoriją.
Aprašyta veiksmo vieta iš tiesų atitinka realų istorinį dvarą, sutampa kai kurios architektūrinės detalės, aprašyti įvykiai, pavyzdžiui, koplyčios statyba, o kūrinio personažai turi konkrečių šios giminės narių bruožų, taigi galima drąsiai teigti, kad apsakyme aprašytoje Put Putarleckių iš Putriškių istorijoje yra atkurtas Venclovavičių gyvenimas Burbiškyje XIX–XX a.
Be abejo, ne viską, kas ten parašyta, reikia priimti už gryną pinigą, nes tai ne biografija ir ne dienoraštis, o meninis tekstas, be to, galimas daiktas, kad sunkiai sergantis senolis nevisai tiksliai pateikė kai kurių įvykių chronologiją, o giminės medžio šakos susipynė gęstančios sąmonės rūke. Tačiau rašytojo plunksnos dėka šiandien turime bent jau apytikrį dvaro gyvavimo epochos vaizdą – nuo didingo klestėjimo iki irimo, kasdienybės rūpesčius, to meto nuotaikas, intriguojančias personažų gyvenimo peripetijas ir herojų žmogiškas silpnybes.
Šiame kambaryje lubos pieštos naujai, viršutinė pertvaros dalis specialiai padaryta iš stiklo, kad atsiskleistų visas lubų piešinys.
Lovų išmatavimai: (140×200)